Socjologia monitoringu

Od lat 90-tych XX wieku obserwujemy rewolucję w kryminalistyce. Spowodowane jest to początkiem monitoringu ulic. Czym właściwie jest monitoring?

Przyszłość monitoringu i systemów alarmowych

Przyszłość alarmów domowych zmieni się drastycznie w ciągu najbliższych kilku lat. Będzie można zdalnie kontrolować oświetlenie, spojrzeć przez kamerę na wnętrze domu, czy tylko wykryć ruch przez sensory na drzwiach lub oknach. Jak stwierdza Kriss Hogg szef zrzeszenia CEDIA: „Alarmowe systemy monitorujące będą mogły być zintegrowane z najnowszymi systemami oświetlenia i domowej automatyki, co jeszcze bardziej poprawi bezpieczeństwo”.

Statystyka włamań i kradzieży w województwie kujawsko-pomorskim

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym ile obiektów w ciągu roku pada ofiarą włamań i kradzieży? Czy jest to zjawisko coraz powszechniejsze, czy wręcz przeciwnie – tendencje są spadkowe. Czy w czasach rozwoju technologii pomocnych w prewencji włamań, ich odsetek jest dalej znaczący? Najlepszej odpowiedzi na te pytania dostarczy nam analiza danych statystycznych.

Historia monitoringu i telewizji przemysłowej CCTV

Czy wiecie, że monitoring przemysłowy posiada już przeszło 70-letnią historię? Wszystko zaczęło się, jak to często przy nowinkach technologicznych, jako rozwiązanie militarne w 1942 roku w Peenemünde w Niemczech . Zaprojektowany przez niemieckich inżynierów i uruchomiony przez Siemens AG system miał za zadanie obserwację uruchomienia rakiet V-2.

Wakacje – ochrona domu w czasie wakacyjnych wojaży

Wyjazd na wakacie to czas, w którym nasz dom jest szczególnie narażony na włamanie oraz inne, groźne zdarzenia. Aby zminimalizować takie ryzyko, oczywiście możemy poprosić sąsiada, by podczas naszej nieobecności do czasu zajrzał do naszego domu, jednak o wiele sensowniejszym rozwiązaniem jest system alarmowy, który będzie działać stale.

System alarmowy a oszczędzanie energii.

System alarmowy montowany w naszym domu nie musi służyć wyłącznie do jego ochrony. Nie każdy ma świadomość, że przy pomocy systemu alarmowego możemy przyczynić się do ograniczenia zużycia energii elektrycznej i za energię elektryczną płacić po prostu mniej. W jaki sposób?

Firmowy monitoring. Zalety i możliwości wykorzystania.

Monitoring w firmie najczęściej kojarzony jest z systemem, którego zadaniem jest ochrona firmy przed dostępem osób postronnych i rejestrowanie tego, co dzieje się na jej terenie. Nie każdy ma świadomość, że może mieć on wiele szersze zastosowanie.

Monitorowanie pracowników a uregulowania prawne.

Monitoring w firmie, najczęściej ma na celu rejestrowanie tego, co się dzieje w firmie poza godzinami jej otwarcia, jednak wielu pracodawców, monitoruje swoje firmy również w innych celach. Część z nich rozważa lub już wprowadziła monitoring w celu kontroli pracy pracowników. Monitorowanie pracowników w miejscu pracy. Niekiedy ma to sens, warto jednak pamiętać, że takie działania muszą być zgodne z prawem. 

Montaż systemu alarmowego.

Montaż systemu alarmowego, szczególnie mniej zaawansowanego technicznie można przeprowadzić we własnym zakresie. Profesjonalny system alarmowy musi jednak być montowany przez osoby, które się na tym znają, dlatego w wielu przypadkach, wskzane jest zlecenie wykonania tej usługi wyspecjalizowanej firmie. Jak taka znaleźć? 

Strony